خاویار

تلاژن

انواع خاویارها ی رایج در دنیا از انواع ماهیان ارزشمند شامل چه گزینه هایی می باشد؟

انواع خاویارها

انواع خاویارها ی رایج در دنیا که شناخته می شوند و رواج دارند که تنها به ماهیان خاویاری تعلق ندارند. اما در واقع انواع خاویارها اصل و فرآوری شده، نمکی تنها از نوع خاصی از ماهی ها ، به ویژه مهمترین ماهیان خاویاری است. در این مقاله با انواع خاویارها ی رایج در دنیا که شناخته شده اند آشنا شوید.

 

خاویار و تخم ماهی

 

خاویار بطور معمول از ماهیان خاویاری دریای خزر توسط آذربایجان ، ایران ، روسیه و قزاقستان بدست می آید.

بیشترین خاویار های رایج بلوگا، اوسترا و سوورگا است. کاهش بازده ماهیگیری در نتیجه صید بیش از حد و آلودگی ، در واقع منجر به تولید گزینه های ارزان قیمت در بسیاری از کشورها ، هرچند محبوب ، با کیفیت مانند  سفید ماهی و ماهی قزل آلا آتلانتیک شمالی شده است.

جایگزین هایی با رنگ سیاه و قرمز در ظروف شیشه ای کوچک ارائه می شود تا جایگزینی خوشمزه و ارزان برای خاویار ماهیان خاویاری در دنیا باشند.

تخم برخی ماهیان دریایی و ماهی مرکب در فنلاند، به شکل طبیعی، به عنوان گزینه ای بعنوان خاویار ماهیان خاویاری استفاده می شود.
با توجه به قیمت بالای خاویاردر غرب ، خاویار برای ثروتمندان می باشد. در روسیه و سایر فرهنگ های اروپای شرقی ، گرچه هنوز خاویار هم گران است اما غالباً در خلال تعطیلات ، عروسی ها و مراسم های مختلف جشن سرو می شود.

انواع خاويارها
انواع خاويارها

نحوه خرید خاویارانواع خاویارهای رایج در دنیا

شما م توانید ابتدا از میزان های کم برای شناخت سازگاری ضائقه خود با انواع خاویخرید نمایید و به صورت آنلاین با پک های یخ خاویار خود را دیافت کنید.

انواع خاویارها ی رایج در دنیا بلوگا

این نوع از ماهیان خاویاری است. خاویار نرم ، شفاف و براق است و دارای تخمهای بزرگی به اندازه نخود است. رنگ آنها از نقره ای خاکستری روشن تا سیاه و سفید است و طعم خامه ای دارند. تخم ها دارای یک نقطه تاریک برجسته هستند.

انواع خاویارها ی رایج در دنیا آسترا

تخم های اوسترا نیز از ماهیان خاویاری هستند. آنها تخم های خاکستری تا قهوه ای متوسط و دارای طعمی تقریباً مغذی هستند. در درجه بعدی ازنظر کیفیت از بلوگا در نظر گرفته می شود.

انواع خاویارها ی رایج در دنیا سورگا

تخم های کوچکتر از اوسترا ، به رنگ خاکستری و قوی ترین عطر و طعم را دارا است. سورگا همچنین از ماهیان خاویاری است . متخصصان سورگا را به دلیل داشتن تخم کوچکتر ، طعم شور تری می شناسند. اگرچه آنها در معرض همان نمکی مشابه با Beluga قرار دارند.

انواع خاویارها ی رایج در دنیا خاویار آمریکایی

خاویار آمریکایی از ماهیان خاویاری ناشی می شود. دارای طعمی خاکی است که برخی از آنها به آن کمی “گل آلود” می گویند.

انواع خاویارها ی رایج در دنیا خاویار سفید ماهی

سفید ماهی در منطقه دریاچه های بزرگ یافت می شود. که بعنوان جایگزین برای خاویاردر دنیا است . سفید ماهی به ماهی طلایی معروف است ، دارای تخم های زرد کوچک ، طلایی دارای طعم ملایم است.

 

انواع خاویارها ی رایج در دنیا ماهی سالمون یا خاویار سرخ

تخم های یک ماهی قزل آلا از اندازه متوسط و نارنجی روشن به رنگ قرمز تمایل دارد. خاویار ماهی قزل آلا اغلب جایگزین توصیه شده برای گران قیمت ترین ماهیان خاویاری است.

انواع خاويارها
انواع خاويارها

انواع خاویارها ی رایج در دنیا تاراما

تخمی از کپور ، این خاویار به رنگ نارنجی است. این اغلب دودی فروخته می شود ، که طعم دودی خاصی را ارائه می دهد.

 

انواع خاویارها ی رایج در دنیا خاویار قزل آلا

این تخم ها از ماهی قزل آلا رنگین کمان که به رنگ نارنجی و کوچکتر از سالمون است گرفته م شود. عطر و طعم کمتری از ماهی خاویاری و شوری نسبتاً ملایم دارد. رایج بودن پرورش آن را به یكی از ارزانترین گزینه هایی كه هنوز ارزش عطر و طعم بالایی دارد .
همچنین تخم برخی دیگر از ماهیان مانند هرینگ و … به عنوان خاویار در جهان فروخته می شود.

انواع خاويارها
انواع خاويارها

شرایط نگهداری انواع خاویارها

 

Malossol:

اصطلاح malossol روی برچسب نوعی خاویار نیست ، بلکه یک اصطلاح روسی است (ترجمه تحت اللفظی “نمک کم”) ، به این معنی که خاویار به اندازه کافی خوب بود که با استفاده از حداقل نمک ، معمولاً پنج درصد نمک مورد پردازش قرار گیرد. نمک کم آن را بسیار قابل فساد و در نتیجه گران تر می کند.

پاستوریزه:

عمر طولانی تری دارد. پاستوریزاسیون باعث تغییر جزئی در بافت می شود و آن را کمی محکم تر می کند. برخی از خاویار پاستوریزه شده ممکن است نیاز به یخچال داشته باشند. برچسب خاویار را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

فشرده شده:

همه تخم هایی که از فرایند غربال عبور می کنند نتیجه تخم های شکسته ، ضعیف یا آسیب دیده ، خاویار فشرده شده است که به طور خاص درمان ، شور و فشرده می شود. غالباً ترکیبی از چندین نوع خاویار است و از قوام مربا مانند برخوردار است.

اگرچه نمی تواند با چیز واقعی مقایسه شود ، اما هنوز هم یک طعم مفید برای دستور العمل ها مختلف است. این غالبا توسط سرآشپزهای خانگی که به دنبال خاویار ارزان قیمت هستند ترجیح داده می شود.

انواع خاويارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)