بهترین خاویار جهان چیست؟ و آشنایی با این ماده گرانبها در دنیا

بهترین خاویار

بهترین خاویار  را بر اساس نوع گونه و کیفیت آن معرفی می کنند. معمولا بهترین خاویار جهان که همه جا حرف اول را می زند خاویار بلوگا متعلق به فیل ماهی است. با ما باشید تا بهترین خاویار را بشناسید.

وقتی به خاویار فکر می کنید ، حتما به یاد قیمت گران و اشرافی بودنش می افتید. شاید امروز هنوز این ماده غذایی برای بسیار ناشناخته باشد اما با افزایش آگهی و شناخت در مورد ارزش غذایی بالای آن تعداد مصرف کننده آن افزایش یافت.
خاویار یک منبع غنی از مواد مغذی در حال حاضر در طیف گسترده ای موجود است. به دلیل غلظت بالای اسیدهای چرب امگا ۳ ، این ماده غذایی پرخاصیت می تواند به عنوان یک ضد افسردگی عمل کند و منبع عالی کلسیم نیز باشد – به این معنی که برای استخوان ها نیز مفید است.
خاویار همچنین دارای مقدار بالای آهن است ، که باعث می شود برای جلوگیری از کم خونی فقر آهن لازم داشته باشید.

اما بهترین خاویار کدام هستند؟

اگر هنوز نمی دانید خاویار از کجا می آید ، یکبار دیگر می گوییم که از شکم ماهیان خاویاری در واقع تخم درون شکم آنها خاویار است. هر ماهی خاویاری می تواند تا ۱۵ درصد از وزن خود خاویار بدست آورد ، مرحله رسیدن یک مولد به بلوغ و تولید خاویار بسیار طولانی است.

این باعث می شود خاویار بهمادهای ارزشمند و  کمیاب بدل شود. شرکت های معدودی وجود دارند که به صادرات خاویار با کیفیت و معتبر مشغول هستند.

بهترین خاویار
بهترین خاویار

روسیه و ایران مدتهاست که بر بازار صادرات خاویار تسلط دارند و تخم های دلپذیر را از ماهی خاویاری beluga در دریای خزر برداشت می کنند. ماهیگیری بیش از حد در آنجا سرانجام آنها را در لیست گونه های در معرض خطر قرار داد و با کم شدن میزان عرضه ، ملل دیگر از جمله ژاپن ، اسرائیل و چین شروع به پر کردن این شکاف و کمبود کردند.

یک راه آسان برای شناسایی کیفیت خاویار 

در اینجا رتبه بندی بهترین خاویار جهان را دارید:

خاویار خاکستری ، با تخم های بزرگتر که خاویار “امپریال” که قبلاً فقط به خانواده سلطنتی تحویل داده می شدنام دارد. . این نوع خاویار ، بیشتر از گونه های ماهی خاویاری به نام “beluga” گرفته می شود.

۰۰ خاویار متوسط ، خاکستری تیره رنگ نوع ماهی خاویاری به نام “Osetra” است. رن

۰ خاویار سیاه از ماهی خاویاری به نام “Sevruga” می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *