خاویار

تلاژن

ترمیم پوست آسیب دیده با منبع طبیعی معجزه آسایی بنام خاویار

ترمیم پوست های آسیب دیده

ترمیم پوست آسیب دیده امروزه با توجه به بسیاری از مشکلات پوستی دارای اهمیت فراوانی است. بسیاری از راهکارها می تواند شما را از آسیب های پوستی محافظت کند. تغذیه مناسب، خواب کافی، کاهش عوامل تنش زا، افزایش سیستم ایمنی می تواند باعث ترمیم پوست آسیب دیده شود.

خاویار با توجه به مواد مغذی که دارد سال ها به عنوان ترمیم کننده و ضد پیری شناخته می شود. همچنین مصرف خاویار به کند شدن پیری کمک می کند. ویتامین ها و اسیدهای آمینه خاویار واحد های سازنده سلول ها پوستی را برای عملکرد بهینه تامین می کنند.
آسیب های پوستی که بسیاری از افراد را نگران می کند افزایش یافته است. من جمله این مشکلات خشکی پوست، کهیر، کک و مک، چین و چروک، انواع جوش های پوستی، کم آبی پوست، شلی و افتادگی پوست، کدورت و ضخامت پوست، منافذ باز پوست، عدم تعادل چربی پوست، ترک پوست، کبودی و چین و چروک زیر چشم ، آفتاب سوختگی، اگزما و پسوریازیس، سوختگی، انواع التهاب های پوستی، انواع لک، جای زخم و اسکار و بسیاری از موارد دیگر که آزار دهنده است می باشد.
خاویار سیاه تاسماهیان دارای مواد مغذی بسیاری است. خواص ضد پیری خاویار بصورت مراقبت موضعی از جمله ترمیم پوست آسیب دیده و تحریک متابولیسم سلول های پوست است. عصاره خاویار در مواد آرایشی استفاده می شود. عصاره خاویار ماده شگفت انگیز برای پوست است که در محصولات درمانی و مراقبتی، محصولات پوستی اضافه می شوند.

مطالعات نشان داده است که خاویار حاوی خواص آنتی اکسیدانی است که باعث تقویت پوست می شود. اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 دو ماده مغذی خاویار هستند. این اسید های چرب باعث درخشان شدن پوست، افزایش سیستم ایمنی بدن، کلاژن سازی، آبرسانی پوست و ضد التهاب است. محققان همچنین دریافتند که خاویار باعث تحریک کلاژن و به حداقل رساندن چین و چروک می شود.

ترمیم پوست آسیب دیده
ترمیم پوست آسیب دیده

مواد مغذی خاویار برای ترمیم پوست آسیب دیده

آمینو¬اسیدها و پروتئین ها واحد های سازنده اساسی برای یکپارچگی سلول های پوستی هستند. خاویار از میزان زیادی آب، گلوکز، پروتئین، لیپیدها، اسیدهای چرب پالمیتیک، اولئیک اسید، اسیدهای لینولئیک و همچنین EPA ، DHA تشکیل شده است. مواد معدنی و ویتامین خاویار شامل سدیم، سلنیوم، پتاسیم، فسفر، منیزیم و کلسیم و ویتامین D و A است.

پروتئین بسیار بالای خاویار دارای اسید آمینه های مختلف است. اسیدهای آمینه خاویار باعث بهبود لایه های بیرونی پوست و افزایش قدرت ترمیم پوست آسیب دیده می شود. این مواد مغذی خاصیت ارتجاعی درم پوست را بهبود می بخشند. همچنین این مواد به جلوگیری از فرسایش بافت ها کمک می کنند.

خاویار چگونه آسیب های پوستی را بهبود می دهد

خاویار سلولهای پوستی را احیا می کند: پوست از پروتئین تشکیل شده است. از آنجا که پروتئین خاویار غنی از اسیدهای آمینه است. پروتئین خاویار بلافاصله توسط پوست جذب می شود. این پروتئین باعث تقویت قدرت پوست، افزایش جوانی، تامین انرژی سلول های پوستی و در نهایت سلامتی پوست می شود.

این اسیدهای آمینه از پیری و خستگی پوست جلوگیری می کنند. خاویار دارای غلظت بالایی از آرژنین، واحد اصلی سازنده پروتئین ها است. آرژنین نقش اساسی در تقسیم سلولی ، بهبود زخم ها و عملکرد ایمنی بدن دارد. ویتامین ها و عناصر کمیاب خاویار باعث احیای پوست می شوند. ویتامین A سلول¬های پوستی را بازسازی و ویتامین D باعث تقویت عملکرد سلول و بهبود آسیب ها می شود. امگا-3 خاویار بازسازی پوست را تحریک می کنند.

خاویار رطوبت پوست را حفظ می کند: مواد مغذی خاویار به راحتی توسط پوست جذب می شود. این مواد مغذی برای همه نوع پوست مزایای تسکین دهنده و درمانی دارد . خاویار حاوی 50 تا 70 درصد آب است. همچنین به دلیل ساختار مشابه خاویار با اسیدهای آمینه انسان، این رطوبت مستقیماً توسط پوست جذب می شود. حضور اسیدهای آمینه در توانایی پوست برای حفظ رطوبت و آبرسانی ضروری است.

اسیدهای چرب (که بعضی از آنها ضروری هستند) باعث بازسازی لیپید لایه درم پوست می شوند. این اسیدهای چرب باعث جلوگیری از کاهش آب در پوست و حفظ سطح بالای رطوبت پوست می شوند. به عبارت دیگر، چربی های غنی امگا 3 یک لایه محافظ و درخشان روی پوست ایجاد می کنند. کربوهیدراتهای موجود در خاویار، به خصوص گلوکز، فروکتوز، ساکارز و گلیکوژن مستقیماً پوست را مرطوب می کنند. برای ترمیم پوست آسیب دیده حتما باید آبرسانی پوست بخوبی انجام شود.

خاویار تولید کلاژن را افزایش می دهد: کلاژن پروتئین مسئول جوانی و نشاط پوست است. ساختار سلولی خاویار بسیار شبیه به پوست انسان است. بنابراین خاویار باعث تقویت استحکام پوست و تولید کلاژن با کیفیت می شود. پیری پوست با شکستگی کلاژن مشخص می شود. کاهش کلاژن با افزایش سن باعث پیری می شود. خاویار به سرعت بخشیدن تولید طبیعی کلاژن کمک می کند. تولید کلاژن توسط خاویار به مرور زمان به جمع شدن و ضخیم شدن پوست کمک می کند. کلاژن خاویار ظاهری جوان تر و محکم تر ایجاد می کند. نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد که خاویار تولید کلاژن را تا 67 درصد سرعت می بخشد. کلاژن همچنین در ترمیم پوست آسیب دیده بسیار اهمیت دارد چون یک جزء اصلی سازنده سلول های پوستی است.

خاویار آسیب های پوستی را معکوس به سلامتی می کند :

خاویار پوست را در برابر اثرات مضر تابش اشعه ماوراء بنفش، آلاینده های محیط زیست، کم آبی و آب و هوای آلوده محافظت می کند. این امر پیری و آسیب پوست را مهار می کند. خاویار عملکرد سلول را بهبود می بخشد و التهاب سلول های پوستی را به حداقل می رساند .میزان بالای اسیدهای چرب امگا3، پوستی سالم و شاداب تری ایجاد می کند. امگا -3 غشاهای سلول پوست را تقویت می کند و باعث می شود مواد مغذی در سلول قرار گیرند. امگا-3 ظرفیت سلول ها برای نگه داشتن آب را افزایش دهند.

این آبرسانی باعث ایجاد پوستی مرطوب و جوانی می شود. امگا 3 همچنین التهاب را کاهش می دهد که مهمترین عامل در پیری پوست و بسیاری از بیماری های پوستی است. التهاب باعث ایجاد بسیاری از شرایط منفی پوست مانند چین و چروک، آکنه و قرمزی می شود. غلظت بالای ویتامین E ، B12 و آهن خاویار در تولید آنتی بادی ها و افزایش ایمنی بدن اهمیت دارد. بنابراین مصرف خاویار باعث ترمیم پوست آسیب دیده و سلامتی پوستتان می گردد.

خاویار در محصولات مراقبت از پوست

خاویار برای اضافه کردن به کرم شب، ماسک، سرم، کرم ضد چروک، کرم چشم و محصولات مو ایده آل است. محصولات خاویار غنی از ماده ضد پیری، شاداب کننده و تغذیه کننده پوست هستند. خاویار به کشسانی و رطوبت پوست کمک می کند. خاویار ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه برای ترمیم پوست آسیب دیده و کاهش علائم پیری را فراهم می کند.

استفاده عصاره خاویار یک روش عالی برای تغذیه مواد مغذی ضروری پوست است. استفاده این عصاره باعث حفظ زیبایی طبیعی، جوانی و بازسازی سلول ها می شود. ویتامین های A ، D، B و اسیدهای آمینه عصاره خاویار به سرعت سلول های آسیب دیده را ترمیم می کنند. از دیگر مزایای خاویار می توان به افزایش گردش خون ، ترمیم بافت ، بهبود رنگ پوست و پوست شاداب و درخشان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)