خاویار

تلاژن

خرید خاویار با کیفیت ، چگونگی ارزیابی کیفیت و مزیت های آن چیست؟

خرید خاویار با کیفیت

خرید خاویار با کیفیت یک اصل مهم است و بسیاری از خریداران حرفه ای به آن توجه می کنند. خرید خاویار با کیفیت بدنبال تعهد و امکانت یک برند خاص بوجود می آید. خرید خاویار با کیفیت هنگامی امکان پذیر می شود که شما یک برند متخصص و علمی در این زمینه را پیدا کنید. زیرا کیفیت خاویار نتیجه ارزیابی کیفی خاویار در شرکت عمل آورنده است.

ما در این این مقاله نکاتی را ذکر میکنیم تا بدانید کیفیت یک خاویار چگونه ارزیابی می شود که در نهایت شما بتوانید خرید خاویار با کیفیت را تجربه کنید. با ما تا انتها همراه باشید.

همین الآن میتوانید با خیالی آسوده انواع خاویار با کیفیت با بهترین نحوه ارزیابی از  برند تلاژن را سفارش دهید.
02188904808 –09025345001

خرید خاویار با کیفیت
انواع ارزیابی برای خریدخاویار  با کیفیت

چندین روزش برای ارزیابی کیفیت خاویار وجود دارد. روش های ارزیابی به سه گروه تقسیم می شود.

1)کنترل از شواهد حسی
2) کنترل طعم شیمیایی
3)کنترل طعم باکتریولوژی

شواهد حسی ارزیابی کیفیت خاویار

بو ، ظاهر و طعم مهمترین موارد برای ارزیابی کیفیت محصول است. بررسی کیفیت خاویار از روی ظواهر می تواند منجر به این شود که خاویار از نظر کیفیت درجه بندی شود. شاخص های بررسی کیفیت بر اساس شواهد حسی شامل مواردچون: 1) منشاء خاویار و گونه ماهی 2) رنگ 3) شفافیت 4) اندازه تخم 5)طعم و قوام دیواره 6) درصد شوری

خرید خاویار با کیفیت
خرید خاویار با کیفیت

طعم در یک خرید خاویار با کیفیت چه تاثیری دارد؟

عقیده عمومی بر این است که طعم خاویار شور است. امروزه ذائقه عمومی کمتر طعم شور را ترجیح می دهد، در حالی که در قرنهای گذشته این طعم برای عموم مردم مطبوع و دلپذیر بوده است. در گذشته، میزان زیاد نمک برای جلوگیری از فساد مواد غذایی ضروری بوده است. اما امروزه با پیشرفت تکنلوژی های مختلف صنعتی و فرآوری دیگر به استفاده از نمک بیش از اندازه نیاز نیست.  این مسئله گامی است در جهت ارتقاء دادن سلامت جامعه. زیرا مصرف بیش از اندازه نمک منجر به افزایش فشار خون و بیماری های قلبی می گردد. هرچند محصول خاویار هیچگاه مشکلات قلبی و فشار خون بوجود نمی آورد بلکه منجر به بالا رفتن عملکرد بهتر قلب می شود.

امروزه بازار به این سمت رفته است که شوری خاویار کمتر از 2 درصد باشد. باید خاطر نشان نمود که نباید شوری خاویار را بیش از اندازه مشخص کاهش داد. زیرا اگر مقدار نمک نا کافی باشد ذائقه ما محصولی خاویار خام احساس می کند. همچنین اگر میزان نمک کم باش سبب می شود ماندگاری خاویار بشدت کاهش یابد. نمک ماده غذایی را از تغییرات پیچیده شیمیایی ای که هنوز به طور کامل شناخته نشده اند محافظت می کند.

همین الآن میتوانید با خیالی آسوده خاویار های با کیفیت و متنوع را با اطمینان تمام  که با تکنولوژی بیشرفت در فرآوری خاویار تهیه شده اند را  از  برند تلاژن را سفارش دهید.
02188904808 –09025345001

مقدار نمک خاویار با کفیت

مهمترین خطر برای سلامتی انسان در بسته بندی خاویار در خلا، امکان حضور باکتری clostridium botulinium است. این باکتری در شرایط بدون اکسیژن و غیر هوازی رشد و سم بوتولیسم را تولید میکنند.

  خوشبختانه هیچ گزارشی تایید شده ای از سمیت بوتولیسم در محصولات خاویار که به روش تجاری و صنعتی تولید شده باشند وجود ندارد.

امکان بروز بوتولیسم در خاویار بسیار کم است. مواد خام نظیر تخم ماهیان به طور اصولی استریل و عاری از هر نوع ارگانیسم عمال فساد است. رعایت اصول بهداشتی در جریان حمل و نقل و فرآوری و رعایت نکات بهداشتی در محل فرآوری به طور موثری از خطر ایجاد بوتولیسم جلوگیری می کند.

خاویار باید به سمت قلیاییت برود تا سلامتی آن بالا رود و بهترین درصد شوری برای خاویار با کیفیت 3/36 درصد است. شوری در دامنه 3/36-3/6 درصد، محصولی با بهترین خصوصیات طعم، لزوجت و بو را تولید می گند.

آزمایش های شیمیایی برای کنترل کیفیت خاویار

نتایج آزمایشهای شیمیایی برای حل اختلاف در چگونگی مطابقت آیین نامه های غذایی موجود مورد استفاده قرار می گیرد. مقدار فساد محصول با استفاده از آزمایشهای شیمیایی تعیین مقدار ترکیبات نیتروژن فرار، تغییرات اسیدیته و مقدار اسیدهای چرب آزاد می تواند مورد ارزیابی قرار گیرد.

نیتروژن: با تجزیه و متلاشی شدن خاویار برخی از پروتئین ها می شکنند و توازن نیتروژن محصول بهم می خورد. بافت خاویار شامل 30-40 درصد مواد نیتروژنی است که 83-90 درصد آن را مواد پروتئینی تشکیل می دهد. 10-17 درصد مواد نیتروژنی شامل بازهای فرار و آمینو اسیدهای آزاد است. افت کیفیت محصول با تبدیل پروتئین به مواد نیتروژنی از قبیل اسیدهای آمینه آزاد و مواد نیتروزنی فرار، توام است. هنگام فساد محصول بیشترین درصد افزایش مواد نیتروزنی، به صورت فرار است که بخش عمده ان را آمونیاک تشکیل میدهد.

میزان نیتروژن به صورت بازهای فرار (میلی گرم) در 100 گرم محصول، عمدتاً  برای درجه بندی خاویار استفاده می شود. درجه عالی 15-50؛ درجه قابل قبول (متوسط) 24-65؛ کیفیت ضعیف 44-140

تند شدن چربی:

چربیهای تخم ماهی هنگامی که در برابر هوا قرار بگیرند شروع به اکسید شدند می کننید. تند شدن چربی های از هنگامی که اسید الوئک به حدود یک درصد برسد آغاز می شود.
روش دیگر برای اندازه گیری اکسیداسون چربی با اندازگیری اسیدیته کل خاویار محاسبه می شود؛ برای این امر ، از مقدار هیدرواکسیدپتاسیم (KHO) به کار رفته برای خنثی کردن اسیدیته یک گرم خاویار استفاده می شود.


آزمایشهای باکتریایی برای یک خرید خاویار با کیفیت

همانطور که قبلاً بیان شد تخم ماهی در ابتدا کاملاً استریل است. آلودگی به باکتری ها، قارچها، مخمر ها و سایر موجودات ذره بینی در هنگام فرآوری و دستکاری محصول ایجاد می شود. اگر محیط فرآوری تمیز باشد، آلودگی به حداقل می رسد؛ اگر دمای انبار نگهداری محصول به اندازه کافی سرد باش، رشد هرگونه میکرو ارگانسیم الآینده محدود می شود.
میزان فساد محصول به نوع بسته بندی و دما در طول زمان فراوری و انبار داری بستگی دارد.

جمعبت موجودات ذره بینی از روش بین المللی (TAPC) تخمین زده می شود. نمونه محصول گرفته می شود و تعداد موجودات ذره بینی طبق روش بالا شمارش می شوند. عدد TAPC در خاویار با کیفیت باید حداکثر 50 باشد و بیشتر از آن کیفیت خاویار پایین است.

تمامی خاویارهای برند تلاژن تحت کنترل متخصصین قرار دارد و تمامی مراحل کنترل کیفیت و ارزیابی خاویار با دقت انجام می گیرد تا محصولی کاملاً مورد اطمینان بدست مشتریان برسد. برای خرید آسان با ما در ارتباط باشید. 02188904808 –09025345001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)