خاویار

تلاژن

خرید خاویار بلوگا مرغوب و با کیفیت ترین خاویار در جهان

خرید خاویار بلوگا یکی از محبوب ترین خاویار ها در جهان است. خرید خاویار بلوگا یک تجربه فوق العاده برای دوستداران خاویار محسوب می شود. در این مقاله با خرید خاویار بلوگا و خصوصیات آن آشنا خواهید شد.

منشا آن از دریای خزر است. خاویار بلوگا ، از ماهی huso huso گرفته می شود ، لوکس ترین و باب ترین خاویار در جهان است. از بین تمام ماهیان خاویاری، این ماهی بزرگترین ماهی است . خاویار بلوگا به دلیل اندازه بسیار بزرگش، بزرگترین خاویار  را تولید می کند و به همین دلیل مورد استقبال بسیاری قرار می گیرد. رنگ تخم بلوگا از خاکستری روشن تا سیاه است.

در بین 27 گونه ماهی خاویاری، خاویار بلوگا گرانترین خاویار را دارا می باشد.

 

 

خرید خاویار بلوگا و آشنایی با آن

بلوگا بهترین خاویار جهان است. از خاویار ماهی فیل ماهی است. این یکی از قدیمی ترین ماهی هایی است که می توان از زمان دایناسورها در زمین پیدا کرد. ماهی ماده می توانند بیش از 110 سال عمر کنند و تا زمانی که کاملاً بالغ نشوند خاویار تولید نمی کنند که ممکن است تا 20 سال طول بکشد. با توجه به چرخه تولید مثل بسیار طولانی، به دست آوردن ماهی بلوگا برای خاویار می تواند بسیار طولانی و اتفاقی باشد که باعث افزایش قیمت برای خرید آن شود ، اما چرخه تولید مثل کند تنها بخشی از دلیل گران بودن خاویار بلوگا است .
رنگ ماهی بلوگا خاکستری نقره ای است و با دیگر ماهیان خاویاری تفاوت دارد. سر بزرگ و جمع و جور با پوزه نوک تیز و دهانی بزرگ دارد که عرض یک ماهی بالغ کامل تا 25 سانتی متر است.

دو مجموعه سیبیلک ، که همه ماهیان خاویاری دارند  را در زیر دهان  دارند. برای قرار دادن غذای در دهان استفاده می کنند. حداکثر 25 درصد از وزن بدن بلوگا  شامل تخم های درون شکمش است. 

ماهی ماده ممکن است در حدود 14-20 سالگی بالغ می شود و ممکن است هر ساله تخم ریزی نکند. اگر شرایط و دما برای تخم ریزی مناسب نباشد، بلوگا مانند تمام ماهیان خاویاری می تواند تخمهای خود را بیش از یک فصل درون خود نگه دارد.

خرید خاویار بلوگا و تهیه آن؟

 

به دلیل صید بی رویه ماهیان خاویاری و از بین بردن زیستگاه آنها در دریای خزر ، ممنوعیت خاویار بلوگا به این امید که روزی بتواند آنها را از لیست گونه های در معرض خطر خارج کند ، وضع شد.

 اما با کمک مزارع پرورش ماهیان خاویاری ، آینده به نظر روشن می رسد! زیرا امروزه اکثر خاویار های بلوگای موجود در بازار از فیل ماهی های پرورشی و تحت نظارت و کنترل است.

مزرعه پرورش ماهی خاویاری

با شروع کاهش ذخایر ماهیان خاویاری وحشی و خاویار ، تقاضای جهانی برای خاویار افزایش یافته است و قیمت این نوع غذای خوشمزه را افزایش می دهد. متأسفانه ، با توجه به سالها لازم برای تولید خاویار از ماده ها ، پرورش ماهیان خاویاری بسیار زمان بر و هزینه بر است. امروزه مزارع پرورش ماهیان خاویاری را می توان در سراسر جهان یافت.

فیل ماهیان با ارزش اقتصادی بالا امروزه در مزارع پرورشی، تکثیر و پرورش می یابند تا بدین صورت بقای نسل این ماهی ارزشمند ادامه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)