خاویار

تلاژن

خرید خاویار طلای سیاه و آشنایی چگونگی آنها خاویار را برداشت می کنند؟

خرید خاویار طلای سیاه

خرید خاویار طلای سیاه بدلیل ارزشمندی بالای آن اینگونه خوانده می شود. خرید خاویار طلای سیاه که برای تاسماهیان ارزشمند است به چه شکلی است؟ خرید خاویار طلای سیاه و آشنایی با برداشت آن؟

آیا ماهیان خاویاری وقتی تخم کشی می شوند می میرند؟

یک زمانی بله تقریباً تمام خاویارها از ماهی مرده برداشت می شود. اما امروزه با پیشرفت علم  ماهیان مولد را زنده نگه میدارند صیادان در خزر منتظر می مانند تا ماهیان خاویاری بالغ (که حداقل ۱۰ سال سن دارند) آماده مهاجرت در بالا دست و تخم گذاری تخم های خود شوند. پس از گرفتار شدن ، ماهی خاویاری به یک قایق بزرگ منتقل می شود، جایی که آنها درون شکم ماهی شکاف باز کرده و تخم های او را خارج می کنند. خاویار برای جلوگیری از فساد تمیز می شود و سپس بسته بندی می شود. بقیه ماهی برای مصرف گوشت فروخته می شوند

چرا ماهیگیران نمی توانند برداشت خود را به تعویق بیندازند تا ماهیان خاویاری تخم های خود را بگذارند؟ 

 

اول از همه ، جمع آوری تخم ها تقریبا غیرممکن خواهد بود. ماهیی مولدی که تخمریزی می کند وقتی او این تخم ها را درون آب رها کرد ، جمع آوری ، تمیز کردن و بسته بندی آنها بسیار سخت تر است.
دوم ، هیچ بازاری برای تخمک های ماهی بارور وجود ندارد. هنگامی که ماده شروع به تخم ریزی می کند ، قسمت بیرونی تخم های او خراب می شود تا امکان نفوذ اسپرم فراهم شود. حتی اگر ماهیگیران بتوانند آن تخمهای تخمک گذاری شده را جارو کنند ، قادر به فروش آنها نیستند: چون اگر لایه خارجی از بین برود نفوذ پذیری بالا می رود و تخمک ها قارچ می شوند (کیفیت خاویار به استحکام ، طعم ، رنگ و اندازه آن بستگی دارد.)

خرید خاویار طلای سیاه و تولید آن

کشاورزانی که ماهی خاویاری را برای پرورش خاویار پرورش می دهند ، امروز برای حفظ ماهیان مولد از یک عمل جراحی برای برداشتن تخم ها از یک مولد بدون کشتن او استفاده می کنند. برای تقویت تولید مثل در اسارت ، متخصصان آبزیان تخمک گذاری را در یک مولد با تزریق هورمون القا می کنند و سپس برش کوچکی را در شکم او ایجاد می کنند. تخم  هایی که قبلاً از تخمدان ها جدا شده اند را می توان با یک قاشق پلاستیکی بیرون زد و یا درون یک کاسه با فشردن شکم گرفت.

بیشتر کشاورزان از این تکنیک فقط برای بدست آوردن تخم برای تلقیح استفاده می کنند، اما بعضی تخم های ماهی زنده را برای خوردن می گیرند. در بعضی موارد، ممکن است یک کشاورز سزارین را روی ماهیانی که تخمک گذاری نکرده بودند انجام دهد. او می توانست قبل از دوختن ماهی، مقداری اما نه همه تخم هایش را برش دهد ، بدوزد و دوباره او را درون آب بگذارد .

خرید خاویار طلای سیاه تولیدکنندگان خاویار که با کشتن برداشت می کنند ، می توانند از تکنیک های جراحی برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند.

برخی قبل از کشتن او تخم های یک ماده بالغ را آزمایش می کنند. اگر آنها رنگ و قوام مناسبی داشته باشند ، او حیوان را می کشد و خاویار را برداشت می کند. اگر آنها خیلی “رسیده” باشند ، که ماهی شروع کرده برای جذب مجدد و تجزیه کند ، که او را مجدداً در آب قرار می دهد و منتظر چرخه تولید مثل بعدی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)