خاویار

تلاژن

خواص خاویار در درمان افسردگی و آشنایی با عملکرد خاویار در افسردگی

خواص خاویار در درمان افسردگی موضوع است که محققان بر روی آن مطالعات بسیاری نموده اند. خواص خاویار در درمان افسردگی و اختلالات عصبی بسیار موثر است. در این مقاله پیرامون خواص خاویار در درمان افسردگی بررسی شده است.

تحقیقات اولیه حاکی از آن است که افراد مبتلا به افسردگی اختلال دو قطبی و سایر مشکلات سلامت روان می توانند از رژیم های غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 بهره مند شوند – که در انواع خاویار به وفور مشاهده می شود.
اگر مورد خاویار بخوانید ، بدون شک در مورد تأثیراتی که بر بدن و روان می گذارد شنیده اید.قویترین ماده مغذی موجود در خاویار، چربی آن است که کاملاً با اسیدهای چرب امگا 3 پر شده است. یک قاشق غذا خوری خاویار حاوی بیش از 1 گرم اسیدهای چرب امگا 3 است.

در یک مطالعه ، افراد مبتلا به اختلال دوقطبی – که قبلاً تحت عنوان افسردگی جنون شناخته می شدند – در هنگام مصرف افسردگی در مناطقی که ماهی و فرآورده های آن جزء رژیمهای غذایی است بسیار کمتر است. امگا 3 – موجود در خاویار برای محافظت در برابر بیماری های قلبی است. مطالعات همچنین حاکی از آن است که اسید چرب ممکن است به نفع افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید ، برای معده یا روده و حتی برخی سرطانها مفید باشد.

خواص خاویار در افسردگی چگونه است؟

 

ما می دانیم که امگا 3 به همراه سروتونین برای بدن شما مفید است و مطمئنا شواهد کافی وجود دارد که نشان می دهد برای بهبود خلق و خوی بسیار موثراست. سروتونین در سیستم عصبی مرکزی منجر به ایجاد حس خوب، شادابی، خوش خلقی، خواب مناسب، افزایش قدرت یادگیری و حافظه ،کاهش استرس و دلهره میشود.

امگا 3 برای ساختار و عملکرد مناسب غشای مغز و همچنین انتقال سروتونین و دوپامین از نوروترانسمیورها دارای اهمیت می باشد. عملکرد سالم هر دو این انتقال دهنده‌های عصبی برای حفظ سلامت مغز و جلوگیری از افسردگی بسیار اهمیت دارد.

توانایی امگا 3 برای کاهش التهاب نیز ممکن است نقش مهمی در کاهش افسردگی داشته باشد. همچنین امگا ۳ موجود در ماهی باعث کاهش التهاب و محافظت نورون‌ها در برابر استرس اکسایشی است. علاوه بر آن امگا 3 باعث ارتجاعی شدن رگ‌ها می‌شود.

در یک مطالعه بر 30 بیمار مبتلا به اختلال دو قطبی با درمان مصرف امگا 3 در روز دادند. شرکت کنندهای این آزمایش تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا کردند. بعد از گذشت چهار ماه، نیمی از بیمارانی که کپسول دارونما دریافت کرده بودند درمان یافتند.

امگا 3 برای جایگزین متعلق دیگر داروهای افسردگی نیست. اما شواهد در حال افزایش است كه می تواند در

خواص خاویار در افسردگی و درمان نقش داشته باشد. و هیچ مشکلی برای خوردن یک رژیم غذایی غنی از امگا 3 وجود ندارد.
خاویار می تواند علائم افسردگی را از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)