خاویار

تلاژن

روش مصرف خاویار چگونه است؟ آشنایی با بهترین نحوه سرو خاویار سیاه

روش مصرف خاویار

روش مصرف خاویار برای بسیاری از افراد سوال است. بسیاری افراد هنگامی که با این ماده معجزه آسا آشنا می گرددند بدنبال نحوه سرو خاویار هستند. روش مصرف خاویار می تواند بسیار متنوع باشد. ما در این مقاله شما را با پرطرف  دار ترین روش مصرف خاویار آشنا خواهیم کرد.

خاویار بدلیل خواص بی نظیر خود هر روزه افراد بیشتری را بسوی خود جلب می کند. این دانه های ریز که مملوء از مواد مغذی است می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان نماید. افرادی که با این ماده غذایی آشنا می شوند برایشان جای سوال است که خاویار را چگونه باید خورد؟
خاویار یک ماده غذایی کامل نیست یعنی به عنوان یک وعده غذایی کامل مصرف نمی شود. در واقع خاویار را به عنوان پیش غذا و اشتها آور مصرف می کنند. بنابراین مصرف این ماده غذایی دارای نکات مهم و جالبی است که با همراهی این مقاله از می توانید از آن لذت ببرید. با ما همراه باشید.

خاویار را چگونه بخوریم ؟!

بسیاری برایشان سوال است که طعم خاویار هنگام سرو آن حفظ شود یا چاشنی زده شود؟ این پاسخ خیلی به سلیقه افراد بستگی دارد. بسیاری میل دارند تا طعم خاویار تغییر نکند و بسیار برایشان لذت بخش تر است که با چاشنی مصرف کنند. اما  چاشنی هایی که برای خاویار استفاده می شود انوع پیازچه، مو سیر، جعفری، شوید، اسفناج و لیمو ترش می باشد. در برخی موارد که طعم خاویار برای برخی افراد خوشایند نیست (مانند افرادی که تحت شیمی درمانی اند) بهتراست همراه با این چاشنی ها مصرف شود.

معمولاً توصیه می شود خاویار های درجه یک بدون چاشنی زدن سرو شوند. از روش مصرف خاویار میتوان به مصرف این ماده غذایی ارزشمند در کنار نان سفید، پنکیک، پوره سیب زمینی، تخم مرغ و تخم بلدرچین آبپز، نان تست برشته شده، میوه اووکادو، خامه ترش، و کره و انواع بیسکویت شیرین سرو نمود.

سیب زمینی با خاویار

همین الآن میتوانید با خیالی آسوده انواع خاویار اصل برند تلاژن را سفارش دهید.
  ۰۹۰۲۵۳۴۵۰۰۱

ظروف مورد استفاده در نحوه سرو خاویار

معمولاً مصرف کنندگان حرفه ای ظروف حاوی خاویار را بطور مستقیم درون ظرف یخ قرار می دهند و سپس سرو می نمایند. جنس برخی از ظروف مانند جنس های استیل بر طعم خاویار اثر نامطلبوب می گذارد. بنابراین ظروف چینی یا شیشه ای برای سرو خاویار در مهمانی ها پیشنهاد می شود و یا همان قوطی که هنگام خرید خاویار ، خاویار درون آن پلمپ شده است.
قاشق و چنگالی که برای سرو خاویار استفاده می شوند باید مخصوص باشند تا به پوسته تخم آسیب نزند. بهترین قاشق و چنگال ها در انواع روش مصرف خاویار بهتر است از جنس شاخ حیوانات، سرامیکی، شیشه ای، چوبی، پوسته صددف یا پلاستیکی باشد. این مسئله بسیار مهم است که نحوه برداشتن خاویار به گونه ای باشد که به تخم های یکدست و با کیفیت خاویار آسیبی وارد نشود.

دمایی که بهتر است در انواع روش مصرف خاویار لحاظ شود

برخی از کارشناسان مصرف مستقیم خاویار نگهداری شده در یخچال با دمای ۴-۶ درجه سانتیگراد را توصیه کره اند. اما به اعتقاد بیشتر کارشناسان، بهترین دما برای مصرف خاویار بین ۱۰-۱۲ درجه سانتیگراد است . دمای بین ۱۰-۱۲ سبب می شود تا طعم و لزوجت واقعی خاویار توسط مصرف کننده احساس شود. در دماهای پایین تر لزوجت داخلی تخمک ه زیاد می شود و ممکن است طعم و بوی خاویار به طور کامل احساس نشود.

غذاهای حاوی خاویار

بیشترین دستور العمل های که خاویار در آن سرو می شود مربوط به پیش غذاهای اشتها آور است. از نواع روش مصرف خاویار میتوان به استفاده در انواع ساندویچ عمدتاً به صورت تزئینی و چاشنی است. مصرف خاویار با بلینی (بلینی پنکیک نازک و لطیفی ساخته شده از آرد گندم است) بسیار پر طرفدار و سنتی است.
از نحوه سرور خاویار می توان به قرار دان آن بر روی سیب زمینی کباب شده همراه با سبزی خرده شده یا تخم مرغ، یا بر تارتلت ها (تارت کوچک) که در ظرف مناسب قرار می گیرد اشاره نمود. در واقع  می توانید با تمام مواد ذکر شده ظرف را پر نموده سپس از خاویار به عنوان تزییئن بهره ببرید.
برای پر کرن ظروف های  بزرگ بهتر است ابتدا آن را با انواع سالاد مختلف، گوشت کنسرو شده تن ماهیان یا آزاد ماهیان، سبزی خرده شده ، تخم مرغ آب پز خرد شده پر شده و به همراه خامه ترش و سس مایونز سرو شود.


انواع سوپ های سرد و یا گرم یا برخی از غذاها را می توان با خاویار تزئین کرد. با اضافه کردن یک قاشق خامه ترش روی آنها و قرار دادن دانه های خاویار روی خامه ترش تزئین می گردند. دقت نمایید در آماده سازی انواع روش مصرف خاویار دقت شود تا دانه های خاویار آسیب نبینند.
خاویار برای تزئیین تمامی غذاهایی دریایی میتواند مورد استفاده قرار گیرد. طعم بیشتر غذاهایی که از میگو، خرچنگ و لابستر تهیه می شوند با اضافه کردن مقدار اندکی خاویار بسیار مطبوع تر می شود. حتی می توان غذاهایی نظیر اسپاگتی و سایر غذاهای مشابه را با سس حاوی خاویار مصرف کرد.

همین الآن میتوانید با خیالی آسوده انواع خاویار اصل برند تلاژن را سفارش دهید.
۰۲۱۸۸۹۰۴۸۰۸ –۰۹۰۲۵۳۴۵۰۰۱

تزئین غذاها با خاویار

اضافه کردن خاویار روی سطح غذا هایی داغ که با خاویار تزئین می شوند، بلافاصله قبل از مصرف غذا انجام می شود. اگر این امر امکان پذیر نباشد، بهتر است خاویار در ظرفی مجزا ارائه شود. در این حالت ، می توان اطراف ظرف حاوی خاویار را با جعفری، موسیر، پیاز سفید، خامه ترش و سایر مواد دیگر تزئین کرد. باید به مصرف کننده و یا مهمان اجازه داد تا بر اساس ذائقه خود چاشنی مناسب را به خاویار بزند. این روش مصرف خاویار را می توان در انواع سوپ و غذای گرم هم استفاده کرد

.
توصیه می شود که هنگامی که خاویار بدون چاشنی و ساده درون ظرف های بلورین یا چینی درون یخ های خرد شده قرار داده شود  و کارد و چنگالی که برای سرو انتخاب شده اند درون یخ قرار گیرند.
نکته: مصرف همزمان چندین خاویار ساده بدون چاشنی ، جالب و مطبوع است. با توجه به اینکه خاویار نیاز به هیچگونه پختی ندارد بهتر است برای تزئین مواد غذایی گرم خاویار را بر یک لایه خامه ترش قرار داد.

2 پاسخ

  1. من معمولا خاویار را با کلگ میخورم ولی بعلت اینکه تهیه کلگ مشکل شده، تصمیم گرفته ام خاویار را از سبد غذایی خانواده حذف کنم. مشکل بعدی اینه که تهیه وسایل سرو خاویار بخصوص قاشق آن برام غیر ممکنه. چون در فصل مدرسه، سفر به آفریقا و تهیه قاشقی از جنس شاخ حیوانات آفریقایی برام ممکن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)