خاویار

تلاژن

خرید خاویار تاسماهیان دریای خزر چگونه می باشد و پگونه درجه بندی می شود

خرید خاویار تاسماهیان

خرید خاویار تاسماهیان باید بعد از یکسری اطلاعات انجام گیرد. خرید خاویار تاسماهیان و طبقه بندی آن بر اساس گونه ماهی، کیفیت و طرز ساخت، دانه دانه بودن، رنگ و مقاومت ان درجه بندی می شود و به دو صورت دان و فشرده وجود دارد. تقسیم بندی خاویار را برای خرید خاویار تاسماهیان در این مقاله دنبال کنید.

برای لذت بردن کامل از خاویار ، ابتدا باید بفهمید که خاویار چیست و انواع مختلف چگونه موجود است. سلایق هرکسی متفاوت است ، بنابراین آنچه ممکن است  برای یک دوست داشتنی باشد برای دیگری ممکن است جذاب نباشد. شناخت درجه های مختلف خاویار به همراه انواع مختلف خاویار، در انتخاب طعم دهنده هایی که کام خود را برای نهایت لذت بردن ترجیح می دهند ، مهم است!


۱-خاویار ممتاز

این نوع خاویار چندان جنبه عمومی نداشته و از بین خاویارهای درجه یک ، آنهایی که از یک نوع ماهی تهیه شده واجد دانه های درشت، مقاوم و جدا از هم بوده و همچنین با رنگ مناسب طلایی، خاکستری روشن و قهوه ای روشن همراه باشند انتخاب می گردند. نوعی خاویار نیز که واحد رنگ کاملاً سفید است بندرت در بین تاسماهیان دیده شده و در صورت مناسب بودن کیفیت تخمها از آن خاویار ممتاز ساخته می شود که به خاویاری درباری یا خاویار طلایی سفید موسوم است.

۲- خاویار دان درجه یک

این نوع خاویار دارای کیفیتی مشابه خاویار ممتاز بوده و به بهترین نوع خاویار اطلاق می شود: منتتها فقط اندکی سست تر از خاویار ممتاز می باشد. بیشتر خاویار تاسماهی و فیلماهی که در فصل بهار و یا در شرایط مساعد اب و هوا تهیه می گردند از این نوع است.

انواع خاویار ایرانی
۳-خاویار دان درجه دو

این نوع خاویار ممکن است دارای دانه های درشت و رنگی مناسب هم باشند ولی تاخیر در صید و عمل اوری و کفیت خود تخم از جمله نارس بودن و یا رسیده بودن زیادی تخمهاف بویژه در شرایط نزدیک به مرحله تخم ریزی موجب می شود که رقم خاویار نزول نومده و تعدادی تخمهای شکسته در آن مشاهده شود. بعلاوه دانه های این نوع خاویار چندان مقاوم نموده و اندکی شل و بهم چسبیده اند. همچنین ممکن است همه خاویار از یک ماهی بدست نیامده باشد و از مخلوط خاویار یک و یا چند ماهی هم گونه تشکیل شود. از تاسماهیانی که در شرایط آب و هایی نامساعد و بویژه فصول گرم مورد خاویارگیری قرار می گیرند. اغلب خاویار درجه دو حاصل می شود.

خاویار تاسماهی(قره برون، چالباش، و شیب) را استرا ،خاویار ازون برون را سورگا و خاویار فیل ماهی را بلوگا می نامند.
نظر به تنوع رنگ ماهیان خاویاری بسیاری از مصرف کنندگان برای رنگ خاویار ارزش بالاییی قائلند که این تنوع رنگ و علائم را معمولاً برای خاویارهای فیلماهی، قره برون و چالباش قائل بوده و در مورد ازون برون و شیپ علائم رنگی قائل نیستند. رنگ خاویار عموماً تیره مایل به سیاه بوده و به همبن جهت به مروارید سیاه معروف است. خاویار ممکن است کملا سفید یا با رنگهای زرد طلایی، قهوه ای روشن، خاکستری روشن، خاکستریريا، خاکستری تیره و یا بین این رنگها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)