خاویار

تلاژن

چرا خرید گونه های خاویار در دنیای امروز به شدت هزینه بر است ؟

چرا خاویار گران است

شاید برای شما نیز سوال باشد که چرا خاویار گران است؟ برای پاسخ به این سوال کافی است نگاهی به گذشته بیاندازیم.

ماهی خاویاری یا استورژن ها می تواند تا چند هزار پوند وزن داشته باشد . این ماهی ها در هر زمان می توانند صد ها پوند تخم را تولید کند .

رکورد جهانی مربوط به یک استورژن بلوگا است که 2520 پوند وزن داشت و 900 پوند تخم داشت . امروزه ، او نزدیک به نیم میلیون دلار ارزش دارد .

نادر شدن خاویار

هنوز قرن بیستم نگذشته بود که این ماهی های آب شیرین و تخم آن ها به یک کالای نادر تبدیل شد . آلودگی آب آن ها را مسموم کرد و سدها دسترسی به بخش های تخم ریزی آن ها را مسدود کرد . آن ها جایی نداشتند که دوباره تولید مثل کنند .

همچنین شکار آن ها به خاطر گوشت و محصولی که داشت ادامه یافت . بالاتر از آن ، بین هشت تا بیست سال طول می‌کشد که نوع ماده آن برای تولید مثل بالغ شود . البته این مورد نیز بستگی به نوع آن ماهی دارد .

او می‌تواند در یک زمان میلیون‌ها تخم تولید کند. اما در این جا فقط یک عدد از آن ها شانس دارد که تا بزرگسالی زنده بماند. فرض کنید همان یک عدد نیز بخواهد در خرید خاویار مورد استفاده قرار گیرد! دیگر چه چیزی باقی خواهد ماند ؟

در آخر جمعیت استورژن ها نتوانست پاسخگوی درخواست انسان ها باشد. بدین ترتیب تخم آن ها تبدیل به جواهراتی در صنعت غذای لوکس سراسر جهان شد.

در نتیجه این روند بر  قیمت خاویار تاثیر گذاشت که امروزه شاهد صادرات آن به خارج از کشورمان هستیم . امروزه واردات و صادرات خاویار در ایالات متحده کاملا تنظیم شده است . این کار باعث گرانی بیش از حد در خرید خاویار شده است .

کنترل خرید و فروش آن شاید بتواند تاثیری بر جمعیت آن ها بگذارد و از خرید بی رویه آن ها جلوگیری کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم (خرید خاویار)